Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Povezava 3v3 procesor na 5V periferijo ??

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 11:01 am    Naslov sporočila: Povezava 3v3 procesor na 5V periferijo ?? Odgovori s citatom

Pozdrav!

Trenutno delam z Atmega128 procesorjem (5V), okrog katerega je nekaj periferije: GLCD (5V), MAX232 (5V), I2C FRAM (5V), ISP I/O razširitveni MCP23S17 (5V), 74HC14, 74HC165, torej vse na 5V
Obstoječe vezje je tako, da je Mega128 na svojem tiskanem vezju, nataknjen na 'osnovno ploščo', kjer je PS in vsa našteta periferija.
To mi omogoča, da bi zadevo lahko nadgradil na Xmega128, ki pa dela z 3v3.

Težava - kako izvesti prilagoditev, saj ne najdem podatka, da bi bil Xmega na I/O pinih 5V toleranten.

Predlogi?

Hvala in LP!
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabi 74LVC serijo, napajaš jih s 3,3V. So 5V tolerantni. Kot izhode pa uporabi open drain verzijo.

xmega ni 5V toleranten.

P.S.
Tale atmel pa take traparije pocne, da kr glava pece. Cudno, da sploh najdejo stranke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, predvidoma bom uporabil tole: SN74LVCC3245APW

Žal jih bom moral okrog Xmega128 kar nekaj 'natrositi', kar pomeni tudi večji in dražji PCB... Crying or Very sad

LP
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2009 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joj, joj, ne komplicirati preveč!

74HC lahko krmiliš s 3,3V signali, lahko jih tudi napajaš 3,3V
Namesto MAX232 uporabi MAX3232, ki ga napajaš 3,3V in imaš samo 100n kondenzatorje.
FRAMi obstajajo tudi 3,3V izvedbe
MCP23S17 se tudi lahko napaja s 3,3V, Če rabiš 5V izhode bo na vhodih tudi zadovoljen s 3,3V logiko.

Tudi 5V LCD bi moral biti zadovoljen s 3,3V vhodnimi signali.

Namesto, da tuhtaš kaj bi še dal zraven, si raje preberi datasheete obstoječih komponent Wink

@Slavc: Sem bral analizo proizvajalcev polprevodnikov. Za Atmel je pisalo: "In troubles"

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2009 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tole je bil nizek udarec... ampak priznam, po lastni krivdi.
Cool
PDFje, verjemi, dobro preberem, sicer marsikaj ne bi delalo, sploh pa, kadar gre za resne projekte.
Ampak tule sem (priznam) res grdo spregledal, da MCP23S17 dela že pri 1,8V.
In ker imam poleg 5ih MCPjev tudi MAXa in FRAM, sem avtomatsko 'vztrajal' pri 5V.
FM24C256 je 'le' 5V, nisem pa še šel iskat zamenjave.
Kar se pa LCDja tiče - za alfanumerične vem, da delajo na 3.3V, nisem pa še probal 128x64 GrafičniLCD, ki gauporabljam. PDF pravi, da ne gre pod 4,75V.

Hvala za vzpodbudo! Grem probat GLCD na 3v3 Very Happy

No, atmel jaz ne bom preveč hvalil, ampak pred leti sem presedlal iz HC11 na Mego128, ki mi že vrsto let v vsaj 100 profesionalnih okoljih deluje zanesljivo, stabilno.
Kako bo pa z Xmego, pa vprašanje. Kritik je veliko...

LP
andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grafični LCD le napajaj s 5V, data linije pa po pomojem lahko uporabiš 3,3V.
Pa ni bilo mišljeno kot nizek udarec...
Tudi meni se včasih zgodi, da razmišljam preveč enostransko. Če pa pogledaš z drugega zorneg akota je pa vse preprosto Wink

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group