Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FM oddajnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Me
Novinec


Pridružen/-a: Pon Okt 2007 19:21
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem mogoče kje smetil? Ne razumem kakšno paniko smo naredili s tega, zdaj pa lahko počasi nehamo, smo močno offtopic, če bom še kaj rabil, bom vprašal.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me je napisal/a:
Tudi pomoč pri sestavljanju je legalno, saj mislim Confused .


Zresni se ! Vsaj kar se foruma tiče.
Nihče ti ne brani tvojega oddajnika, a zavedati se moraš tudi morebitnih posledic. 2W ni ravno malo in z primerno anteno ob dobrih pogojih je signal mogoče slišati kjerkoli v Evropi. Ne verjamem v tolerantnost naših služb, ko bodo dobile obvestilo od zunaj.
Pri vsem tem se kot začetnik lahko lotiš toliko različnih manj zahtevnih projektov, ki ponudijo mnogo več. Pri tem boš počasi spoznal vse probleme, ki jih tak oddajnik lahko prinese s seboj in se jih naučil krotiti. Spoznal boš ojačenje anten in slabljenje vodov, stabilnost oscilatorjev in kaj je to frekvenčna deviacija, ter kaj je širina kanala.

Tole z legalno pomočjo je pa čisto primerljivo temu, da ti nabrusim kuhinjski nož s katerim...... Ne bom dajal norih idej, že tako je dovolj nora tvoja izbira !

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me je napisal/a:
Sem mogoče kje smetil?


Seveda ne. Pocakaj da prizges oddajnik in pride potrkat prva jezna oseba Wink Gre za smetenje RF spektra (povzrocanje motenj).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Me
Novinec


Pridružen/-a: Pon Okt 2007 19:21
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse skupaj je malo smešno, predhodniku, ki je tudi pisal da bi rad kakšno vezje za FM oddajnik, ki naj bi imel 4W IN "VLEKEL" TAM DO 3km sploh ni bilo problema, zame pa, ki rabim za 10m pa cela panika in nevem kaj še, kdo naj se zdaj zresni, povedal sem, da vem kakšne so lahko posledice in hvala za opozorilo, vi pa še kar vlečete in vlečete pridige kako zelo je to nelegalno.....hvala Gustavu za prevod, za več se bom obrnil na kak drug forum.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2007 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam tega sestavljenega prblizno 3/4..Ce bo cas oddajanja predolg,te lahko dobijo..Razen ce bos imel "portable"Smile
10km bi rad imel obseg?Daj to na kaksno mocno anteno,pa bos imel kaj kmalu nekoga na vratih..
Resno pazi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tjuner
Novinec


Pridružen/-a: Čet Avg 2009 20:31
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo mene zanima če ima kdo vezje za UKV oddajnik da bi meu dometa tam do največ 3 km za prodat po čim nižji ceni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej na tole povezavo. Pošlji jim mail, mogoče boš presenečen...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group