Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Xmega
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 12:48 am    Naslov sporočila: Xmega Odgovori s citatom

Pozdrav!

Ali se v SLO kdo (že) ukvarja z atmel Xmega? Na forumu ne najdem nič na to temo, berem pa drugje, da z obstoječimi programatorčki ne bo šlo.

Prosim Jureta za komentar, ali se pripravlja kak članek na to temo.

V kolikor sem na forumu kaj spregledal se opravičujem in zahvaljujem za link.

LP
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej,

dobro vprašanje.

Kakor vem naj bi Bascom ver 1.11.9.4 podpiral Xmega128, saj vsebuje XM128A1DEF.DAT.

Glede programatorjev lahko rečem, da Elnecovi programatorji (recimo BeeProg+) podpirajo Xmega62, 128 in 256.

Atmel obljublja, da bodo Xmega AVR-ji podprti preko AVR studia in da naj bi jih podpiral AVRISP MkII. Trenutno nimam nobenega XMega čipa pri roki, da bi to preizkusil.

V uredništvu bomo pripravili kaj na to temo - vsekakor!

Lp
Jure

PS: če si pristaš Bascoma, potem si preberi več o Xmega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Prav to sem bral in je omenjeno da ne podpira standardnega ISP 'programiranja'.
Meni je Mega 128 že malo preozek, predvsem pa prepočasen, saj mi ne sfolga delati z dvema UARTOMA hkrati v dovolj realnem času. No, to je lahko problem Bascoma.

Kakorkoli že, Xmega mi je nekako všeč, sploh, če bo Mark še naprej tako zelo priden.

Moram se pa zakopati na Atmelovo stran in po možnosti kar kako razvojno zadevo nabavit.

LP
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva mi ne da miru.
Na Atmelu pravijo takole: XMega uporablja Atmelov lastni (proprietary) vmesnik PDI (Pragram & Debug Interface). Koristi dva signala: PDI_DATA in PDI_CLOCK.
PDI naj bi podpiral tudi AVR Studio 4.15 ter programator AVRISPmkII.

Ali je ta, ki se prodaja na svetu-el torej pravi, čeprav med podprtimi čipi ni Xmege?

( http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=43 )

Jaz sedaj sicer uporabljam ProggyAVR...

LP

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem pristas AVRISP mkII, zaradi podprtosti. So pa dve verziji, prve A (ki se je ne IMHO da vec dobiti, teh cipov ne podpira) in kasnejse B.

Skoda, da ga Atmel s temi vmesniki tako serje, skoraj vsak nov cip ima tudi nov ISP in JTAG vmesnik.

Aja, pa glej, da ne bos dobil prvotne verzije Xmeg, ker so precej bugaste. OK, bugaste ... dolocena periferija, odvisno kaj rabis. Jaz sem jih ravno zaradi tega moral opustiti. ADC ni izpolnil neka moja pricakovanja, pa se nekaj je bilo, pa se ne spomnim vec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrej_k je napisal/a:

Ali je ta, ki se prodaja na svetu-el torej pravi, čeprav med podprtimi čipi ni Xmege?

( http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=43 )



Bom preveril in sporočim.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glitch je napisal/a:

Skoda, da ga Atmel s temi vmesniki tako serje, skoraj vsak nov cip ima tudi nov ISP in JTAG vmesnik.


Sprva sem mislil, da Atmel to počne slučajno, ko so še pri 8051 uC-jih menjali algoritme programiranja. Izgleda, kot da to delajo sistematično...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitivno kontraproduktivno. Casi dragih emulatorjev in programatorjev so definitivno koncani. Vseemo pa opazam, da je vedno vec prozivajalcev dojelo, da delajo in prodajajo cipe in ne ostalo saro.

No, so temne izjeme (recimo TI in Analog Devices za DSP cipovje). Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 7:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrej_k je napisal/a:

Ali je ta, ki se prodaja na svetu-el torej pravi, čeprav med podprtimi čipi ni Xmege?

( http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=43 )


No, zdaj sem preveril: programator je zalogi, podpira tudi ATxmega.

Link:
http://www.atmel.com/dyn/products/tools_card.asp?tool_id=3808

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

'Glavni opis' pa ni nič kaj posodobljen - nikjer ne omenja PDI:
"AVR® In-System Programmer mkII is used for field upgrades of AVR Flash microcontrollers. The AVRISP mkII combined with AVR Studio® can program new AVR 8-bit RISC microcontrollers with ISP Interface."

Jure, torej bi se s tem programatorjem že dalo poigrati s kako Xmego? A zaloga je na AXu?

Imam namreč namen naročiti par kosov Xmega128A4, TIV se pa že 'riše'.

LP
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še to - site, ki se odpre na linku, ki ga je pripel Jure, ima dalje povezavo na dokumentacijo (pdfji). Kateregakoli oprem, nikjer ni ne duha ne sluha o Xmega in/ali PDI !!!!
Morda zato, ker sta pdfja starta že 3 in 4 leta?

Na atmelov support sem podal vprašanje, kako je s tem.

Upam, da nisem česa spregledal....

LP
A

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrej_k je napisal/a:
Jure, torej bi se s tem programatorjem že dalo poigrati s kako Xmego? A zaloga je na AXu?



Programator je na zalogi!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem povprašal še na atmel in so odgovorili takole:

Dear customer,

Referring to the latest "AVR Tools" help file (supplied with AVR Studio 4.17), the AVRISP mkII does indeed support programming of XMEGA-devices via PDI.
The documents you mentioned then need to be updated. Thank you for bringing this to our attention.

Best Regards,
Martin Etnestad Johansen
Atmel Technical Support Team


Torej bi moralo iti, saj sem tudi na AVR Freaksih najdu hint, da so nova navodila zajeta v AVR Studiu, Atmel ima pa stare pdfje.

LP
Andrej

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Aleš~
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jun 2009 16:23
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vidim, da imate temo o xmega atmelovih krmilnikih.
Mislim si naročiti ATxmega128A1 krmilnik in bi prosil če ima
kdo xm128A1DEF.DAT file, da ga naloži pri tej temi.

Lp
Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej_k
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 13:33
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleš~,
Bascom ver 1.11.9.4 in 5 že vsebuje XM128A1DEF.DAT

Jaz sem zadevo nabavil in deluje. No, za enkrat le prižigam nekaj LEDic.
Posvečam se bolj na 'prilagoditev' na mojo obstoječo 5V periferijo in čakam Marka, na 'Xmega Bascom'... Laughing

LP
Andrej

p.s.: Ja, z AvrISPMkII se da programirati Xmego128!

_________________
Andrej K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group