Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vprašanje bascom
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 2:23 am    Naslov sporočila: vprašanje bascom Odgovori s citatom

Upam da nisem preveč tečen ampak vsi nismo profiji v programairanju in se še učimo jaz pa kar najraje vprašam.

recimo da ima neka spremeljivka W vrednost 1532
Kako naredim izračun da dobim tisočice, stotice, desetice in enice.



do sedaj imam tak program za multiplex, težavo imam v rutini Leddisplay v kateri bi bilo potrebno vstavit zgoraj omenjen izračun, jaz sem kar vstavil štelike za LED1-LED4 tako da mi vsaj nekaj sveti in da imam veselje.


$crystal = 400000

Config Timer0 = Timer , Prescale = 64
On Timer0 Test
Const Timerhitrost = 250

Enable Timer0
Enable Interrupts

Dim A As Byte 'za preklop med števili 1-4
Dim W As Word
Dim Enice As Byte
Dim Desetice As Byte
Dim Stotice As Byte
Dim Tisocice As Byte
Dim Izhod As Word
Dim Izhod1 As Word
Dim Led1 As Byte 'enice
Dim Led2 As Byte 'desetice
Dim Led3 As Byte 'stotice
Dim Led4 As Byte 'tisocice
Dim Temp As Byte
Config Porta = Output 'števila
Config Portc = Output 'vklop segmenta

Main:
Do

W = 1532
Gosub Leddisplay

Loop


Leddisplay:

Led1 = 63
Led2 = 3
Led3 = 109
Led4 = 103


Return

End


Segmente:
Data 63 , 3 , 109 , 103 , 83 , 118 , 126 , 35 , 127 , 119



Test:
Timer0 = Timerhitrost

If A = 1 Then
Portc = &B00001000
Porta = Led1
End If

If A = 2 Then
Portc = &B00000100
Porta = Led2
End If

If A = 3 Then
Portc = &B00000010
Porta = Led3
End If

If A = 4 Then
Portc = &B00000001
Porta = Led4
End If

Incr A
If A = 5 Then A = 1

Return
Return
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

jaz sem takole počel:

Koda:
Do

   Tisocice = Stevec / 1000   'tisocica
   Pomozna_v = Tisocice * 1000       'pomozna za izracun stotic

   Pomozna_v3 = Stevec - Pomozna_v

   Stotice = Pomozna_v3 / 100
   Pomozna_v2 = Stotice * 100

   Pomozna_v = Pomozna_v3 - Pomozna_v2

   Desetice = Pomozna_v / 10
   Pomozna_v3 = Desetice * 10
   Enice = Pomozna_v - Pomozna_v3



Loop


Verjetno pa obstaja tudi drugačen način...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 2:57 pm    Naslov sporočila: hvala Odgovori s citatom

hvala lepa bom takoj probal ko pridem domov

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 13:31
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot je napisal Jure, s tem da jaz za enice uporabim
enice = števec Mod 10 (Mod = ostanek deljenja)

Lp

BojanR

_________________
BojanR
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2008 6:36 pm    Naslov sporočila: hvala Odgovori s citatom

Pa ravno sem hotel vprašat zakaj je ta MOD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me,ali ima kdo od vas,ki uporablja bascom, orginal BASCOM- AVR 1.11.9.1 ? Rad bi,da mi kdo skompaila kodo,ki je večja od 4k,torej demo ne pride v upoštev.

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 16, 2009 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam neko starejšo verzijo (crack) in compilam do 128k.
Opazil sem, da v tej verziji ne morem v programu napisati velikosti za HW-stack in podobno, vendar me to ne moti, ker se da to nastaviti v nastavitvah. Če te zanima mi pošlji na email.

_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lbozo je napisal/a:
Jaz uporabljam neko starejšo verzijo (crack) in compilam do 128k.
Opazil sem, da v tej verziji ne morem v programu napisati velikosti za HW-stack in podobno, vendar me to ne moti, ker se da to nastaviti v nastavitvah. Če te zanima mi pošlji na email.


Hvala za pomoč,vendar sem že rešil. (mucek)


Je pa "finta" prav v tem,da iščem novejšo verzijo od 9.0,se pravi 9.1 naprej. To pa zato,ker v starejši verzija ne dela program,ki pa v novejši dela. Uporabljam attiny85 in notranji timer,ki pa v 8.7 ne dela,ista koda v 9.0 prevede na 200 % flasha,9.1 naprej pa deluje BP. Se vidi,da Bascom počasi zmanjšuje potrato flasha.

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi še jaz iskoristi to temo za eno vprašanje.
Torej včeraj sem z STK200 programatorjem hotel sprogramirati Attiny 2313 z programom za Frekvenc meter g, Mitroviča. Prvo sem po prevedenem programu kar dal na programiranje in potem poskusil čip v vezju pa ni bilo odziva. Potem sem nekaj poskusil v Pony programu in sem nekaj spreminjal tiste famozne fuse bite in zaklenil čip. Potem sem pripeljal zunanji takt na nogico 5 in je čip oživel. Potem sem spet kar direktno še enkrat sprogramiral na novo čip.
Sedaj je problem, da ko priključim F meter traja nekaj časa preden se pojavi napis F<< in ko pripeljem signal, da bi ga pomeri traja dolgo čas preden se sploh kaj pokaže. Sedaj ne vem ali imam jaz nastavljen takt na majnši kvarc ali kako. Torej zanima me ali je dovolj samo prevajanje programa ker je cristal definiran že v programu ali to ni dovolj in kako se v bascomu spremeni oziroma katere fuse bite moram tam nastavit, da bo delalo na pravem taktu, oziroma zunanjem kvarcu.
Sedaj sam ne upam več dosti se igrati s tem ker se bojim, da ga spet zaklenem.
LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečko

kaj če bi opisal, kako imaš nastavljene bit-e?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lbozo je napisal/a:
Jaz uporabljam neko starejšo verzijo (crack) in compilam do 128k.
Opazil sem, da v tej verziji ne morem v programu napisati velikosti za HW-stack in podobno, vendar me to ne moti, ker se da to nastaviti v nastavitvah. Če te zanima mi pošlji na email.


Oj,

ali ne bi bil že čas, da crack zamenjaš za licenčno verzijo? Glede na to, da Bascom s pridom uporabljaš bi se z nakupom licence zahvalil avtorju za dober program.

Mimogrede - zdaj imamo ugodno ponudbo za licenčni Bascom-AVR. Poglej si tole temo.


Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Srečko

kaj če bi opisal, kako imaš nastavljene bit-e?

Lp
Jure


Bom ko bom spet poskusil z tem.
Stvar je taka, da sem včeraj spet poskusil priklopiti ta mcu na tisti programator pa mi ga spet ni zaznalo in se kot zgleda "zbudi" samo z dodatnim zunanjim taktom. Je pa vse skupaj tudi tako, da sedaj dopoldne v naši vasi nimamo elektrike dopoldne ker menda nekaj prenavljajo daljnovod in sem dopoldne brez računalnika in neta. V službi popoldne pa nimam dostopa do interneta. Ko se bo to uredilo pa bom poskusil pripeti kakšno sliko kako izgleda ko se kontroler odziva. Very Happy

Pa še čas košnje je in dopoldne tudi pomagam sosedu pri tem. Very Happy

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo danes sem naredil dve sliki kakšne so sedaj trenutno nastavitve teh fuse bitov v tem mojem attiniyu. Very Happy

Sem pa danes kupil tudi še en nov čip in sem mislil prebrati original tovarniški zapis pa se spet bojim, da bom naredil kaj narobe.

Sliki sta za Ponyprog in tudi Bascom.
Zanima me tudi, kako v bascomu nastavljaš te bite v poniju vem, da daješ določene kljukice kako pa se to dela v bascomu pa ne vem. Embarassed

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

klikneš na belo polje katero želiš spremeniti in prikažejo se opcije.

Za primer Fusebit C -> klikneš na polje desno od napisa, izbereš ponujeno in pritisneš na gumb Write FS, kateri bo poudarjen.

Če boš spreminjal kaj v Fusebits High (DF) se bo ojačal gumb Write FSH
itd.

Pa dobro preberi data sheet o fuse bitih.

_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No danes sem prebral original zapis iz novega attinija in potem tako nastavil v tem in sedaj dela tudi brez zunanjega takta.

Sem pa se še nekaj igral in spreminjal in se je ponovno zgodilo to, da se je zaklenil.
RudiP je napisal/a:
Pa dobro preberi data sheet o fuse bitih.


Dober nasvet samo ko sem jaz bolj "skregan" z Angleščino. Embarassed Embarassed

Še enkrat bi prosil nekoga, ki programira te attiniye, če mi lahko pove kako naj nastavim bite na zunanji quartz, ki je 20Mhz.
Ker sedaj je več kot očitno nastavljen na notranji takt ker ko ga priključim moraš kar precej časa čakat, da se na displeju pojavi f<<.

Ko sem poskusil isti program z enim at90s2313 sprogramiranim z Pg302 pa dela in se takoj odzove na displeju. Ta čip je samo do 10Mhz in pa ker je program narejen za attiny bi ga rad "usposobil" zanj.

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group