Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

mp3 predvajalnik na avto zvočnik z 12v napajanjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sodja
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2009 13:53
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 2:29 pm    Naslov sporočila: mp3 predvajalnik na avto zvočnik z 12v napajanjem Odgovori s citatom

Spoštovani!!!
Pojma nimam, kako bi sestavil tole mojo zamisel, pa vas lepo prosim za pomoč. Mp3 predvajalnik bi rad priključil na avto zvočnik kakšnih 80w. Za napajanje zvočnika bi uporabil 12v akumulator motorja. Nekako pa mora zvočnik imeti tudi ojačevalec zvoka, ki pride iz mp3-ja.

Upam, da razumete, kaj hočem. Zunaj na prostem, kjer ni elektrike, bi rad poslušal glasbo iz mp3-ja ampak na orenk zvočniku, ne le s slušalkami. Kako to zmašiti skupaj?????? Z eno mujo sem dobil, kupil ene zvočnike ampak so le na štiri AA baterije in to ni to, je prešvoh. Če kdo proda kaj podobnega sem tudi vesel, ne sme pa biti preveč težko vse skupaj.

Vesel bom kakršne koli pomoči, nasveta,
pozdrav, Sodja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor bi za to zadevo moral uporabiti ojačevalec.Najenostavnejše je da kupiš kak avtoojačevalec,ampak ti so verjetno preveliki za na motor.V konradu prodajajo ojačevac, ki je namenjen za motorje .Je majhen,moči 2×50W deluje na 12V,stane pa 27€.Če poznaš koga ki se ukvarja z elektroniko ti lahko naredi ojačevalec iz čipa TDA1562Q.Čip je moči 70W v mostični vezavi.Če bi rad stereo izvedbo,samo nabaviš dva čipa.Čip stane okrog 10€.Zraven rabiš še par elementov ki pa niso dragi.
Lp, Alen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sodja
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2009 13:53
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen, tole si me pa prav razveselil, začetek je že, hvala lepa Very Happy

Ta čip TDA1562Q moči 70W mi je strašno simpatičen. Lepo te še prosim, katere elemente mi predlagaš za nakup, da bo ta čip zaživel. Torej
-kakšen zvočnik (zadostuje mi samo eden, pa je ene 50w čez glavo dovolj),
-kakšen akumulator (fajn bi bilo, če bi zdržal vsaj pet ur al pa še mal več, predvajanja muzike, pa da nebi bil pretežak)
-kateri so ti ostali potrebni elementi
-hja seveda tudi ustrezen polnilec tega akumulatorja (nebi bilo švoh, če bi bilo to čudo možno polniti že v avtu)

Ta čip sem že našel v spletni štacuni Ic elektronika (http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/Integrirana%20vezja/TDA/024015620100). Če mi boš lahko predlagal še vse te ostale potrebne dele, navalim na nabavo.

Hudo upam, da mi svetujete še to, da končno pridem do fine glasbene skrinjice.

Lep pozdrav, Sodja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule sem ti skeniral članek v katerem je vse lepo napisano.
Lp, Alen

Avtorske pravice se urejajo z založnikom in ne z avtorjem. Zato sem brisal skenirane strani iz revije. Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sodja
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2009 13:53
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen, kaj naj rečem, najleša hvala za tvoj trud, čas in krasna navodila. Mislim, da na podlagi teh podatkov pa ni hudir, da zvočnik nebi zašpilal Very Happy

Še enkrat hvala lepa in pozdrav, Sodja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

_novak_, ali si prepričan, da se bo g. Jernej, ki je avtor tega članka, strinjal z objavo na forumu ?
_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 3:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem,ampak sem hotev le pomagati temu fantu...
Tako da se opravičujem če sem g. Jerneja ujezil.
Lp, Alen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sodja
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2009 13:53
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD, povsem po nepotrebnem te to skrbi. Avtor tega članka je Jernej Bohm in je to sam objavil v neki reviji pač z namenom, da osvetli širšo javnost s svojim znanjem in idejami. Po moje je samo zadovoljen, ker se ta njegova ideja še kar širi in uporablja.

Bil bi pa upravičeno hud in razjarjen, če bi Alen njegovo avtorstvo pobrisal in se sam podpisal spodaj. To je pa že resna kršitev avtorstva in bi imel krasen vzrok za tožbo.

Še enkrat hvala lepa za pomoč, Sodja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2009 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sodja, a ti sploh veš kaj so to avtorske pravice ?

Jaz sem tudi že marsikaj objavil, pa kljub temu nočem, da se moja dela valjajo vsepovsod, brez moje vednosti.

In ja vem g. Jernej Bohm je mnogo preveč fin gospod, da bi se tu dajal zaradi tega. Zadovoljen pa s tem prav gotovo ne bo. Razen tega, predvidevam, da je revija TIM gospodu Jernej Bohmu za članek plačala kak honorar in s tem pridobila materialni del avtorskih pravic. O tem seveda nihče nič ne razmišlja.

In JA tudi nedovoljena objava je že resna kršitev avtorskih pravic. Objava pod tujim imenom je pa razen kršitve avtorskih pravic tudi kraja.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sodja
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2009 13:53
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD, se opravičujem, vse kaže da imaš kar prav Embarassed

Seveda, tu je avtorjev honorar, ki je pravzaprav bistven, saj konec koncev v glavnem delamo zaradi denarja.

No, upam da res ne bo g. Jernej Bohm kaj hud Sad

Lep pozdrav, Sodja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leon
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Jan 2008 23:27
Prispevkov: 13
Kraj: ROGAŠKA SLATINA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 4:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Precej enostavna resitev bi bila tudi,uporaba aux-in vhoda na kaksnem avto radiju (tudi boljši starejši primerki ga imajo(bolha 10-20e))
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2009 2:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sodja:
lahko bi vzev akomulator 12V 4.5Ah. Verjetno bi biw čisto dovolj...Odvisni kakšo moč bi rad imel.
Lp, Alen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group