Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

BGA ohišja in tiskano vezje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 8:32 am    Naslov sporočila: BGA ohišja in tiskano vezje Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Če prav razumem, so vsi padi na tiskanem vezju, na katere je pritrjen čip v BGA ohišju v resnici vijasi (tako da so na vseh slojih tiskanega vezja). Zanima pa me, če je to možno narediti v eaglu, oziroma, če obstaja kakšen drug "prijem", kako povezati ohišje v bga-ju na TIV

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je par ULPjev, ki omenjajo BGAje. Med njimi je tudi tak, ki naj bi generiral package.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!
Čeprav mi ulp-ja še ni uspelo prpravit do delovanja, mislim da bo to vseeno to kar iščem.
Zanima pa me še, kolikšen je ponavadi premer viasov pri teh bga ohišjih, saj pri nobenem proizvajalcu tiskanih vezji še nisem zasledil, da so sposobni vrtati luknjice menjše od 0,4 mm.

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mtome je napisal/a:
Hvala za odgovor!
Čeprav mi ulp-ja še ni uspelo prpravit do delovanja, mislim da bo to vseeno to kar iščem.
Zanima pa me še, kolikšen je ponavadi premer viasov pri teh bga ohišjih, saj pri nobenem proizvajalcu tiskanih vezji še nisem zasledil, da so sposobni vrtati luknjice menjše od 0,4 mm.


1.) Pri BGA nikoli NISO vie v padih. To pa zato, ker bi cin posrkalo skozi vie in spoj nebi bil zanesljiv. Vie so navadno poleg padov.
Izjema so vezja z zafilanimi viami (neka epoxy masa). Vendar to stane, poleg tega ne vem če se s tem kdo pri nas ukvarja.

2.) ULP je sicer super zadeva, vendar je meni bilo lažje v kakem bolj domačem programskem jeziku .scr(kar je samo seznam eagle zkazov) fajl zgenerirat. In potem to pognat v eaglu.

3.) Pri nas se da dobit do 0.3mm vie. V tujini sem našel do 0.2mm.
( npr. tele sem zvohal na Electronici http://zwod.technoservice.com.pl/index_eng.php imajo tudi online kalkulator)


lp,
Peter

_________________
http://www.pkuhar.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo kako je možno narediti vio med dvema padoma, ki sta sam 0,8mm narazen?
_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi imaš vie v padih, so pa picimini.

mtome, kaj boš pa potem rekel za BGA, ki ima pitch 0.5? Kakorkoli že, na vprašanje kako bi rekel drago (čeprav ne paše skupaj). Vie in vezi so zelo majhne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group