Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Polnilec akumulatorja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KiwiPowa
Mojster


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:01
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 10:13 pm    Naslov sporočila: Polnilec akumulatorja Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kupujem polnilec akumulatorjev + zaganjac motorja. Ponudbe je toliko, da sem precej izgubljen kaj vzeti. Rabil bi avtomaticno polnjenje akumulatorja do 100Ah (avtomaticno v smislu, da ga samo priklopim in potem polnilec sam uravnava tok in pa kontrolira v kaksnem stanju je akumulator itd.. nekaj v mislu 8 stopenjskih, pametnih polnilcev ?), glede na to, da mi vozilo stoji vec mesecev v garazi bi zelel tudi, da lahko mirne duse priklopim polnilec na akumulator cez zimo (brez, da mi eksplodira pol garaze), pomladi pa potem akumulator dejansko se uporabim (sedaj menjam akumulator vsako leto, kar je naneslo stroskov ze precej vec kot je polnilec), po vrh tega, pa bi rad na ta polnilec tudi zagnal avtomobil v primeru, da je akumulator slab. Idealno bi seveda bilo, ce bi lahko vse to pocel s prikljucenim akumulatorjem v avtomobilu. Gledal sem ze izdelke TELWIN, CTEK ipd, .. ne bi rad zadeve prevec preplacal, ce obstaja nekje konkurencen slovenski izdelek, bi z veseljem vzel takega, CTEK npr. ima napisane vse nastete funkcije, edino start motorja na tiste 1.5mm^2 kable ne vem ce bi sel Smile

Gledam v rangu nekje do 200€. Je ta cena realna?

Ze v naprej hvala za vse predloge in nasvete.

lp mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašaj v Elektrotehniki Spekter (Horjul).

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poglej v konradu...oni imajo kar nekaj takih sistemov...poglej tam kaj imajo in podatke...pa potem kupi drugje kjer boš dobil bolj poceni.
lp

uredil: Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2008 21:58
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor so te reči meni poznane, je polnilec za vzdrževanje malo drugačen od tistega, ki je namenjen za pomoč pri startu.
Za vzdrževanje je dovolj, da polni nekaj mA in samo pazi, da napetost ne pobegne (v bistvu ne more, če ima nizko omejen tok).
Za pomoč pri startu rabiš že ogromen napajalnik, kaj šele potem ostalo, saj tam so tokovi res veliki in tak polnilec/starter MORA imeti razmeroma visoko ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group