Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

računalniško kontroliran dimmer

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 4:02 pm    Naslov sporočila: računalniško kontroliran dimmer Odgovori s citatom

zanima me ali bi se dalo narediti prek računalnika kontroliran 4 kanalni dimer...rabil bi ga za odrsko osvetlitev...in sicer vsak kanal bi moraw prenesti 300W...če se ne da bi prosil da mi proložite shemo navadnega dimmer-ja... haval vnaprej :D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda bi se dalo, le da stvar ni tako zelo preprosta ... V vsakem primeru bi bilo potrebno pisati SW vsaj na eni strani, verjetno pa kar na obeh, kar naredi sicer preprosto shemo (4x klasicen dimmer, ki ima na vhodu en MCU za krmiljenje) povsem neuporabno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 15:35
Prispevkov: 14
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Huh, mislim da bo težko dobit že kaj izdelanega po nizki ceni, čeprav zagotovo obstaja.

Jaz bi napisal en prerost softwer za računalnik, ga povezal preko COM porta z mikrokontrolerjem, mikrokontroler pa bi potem s PWMom krmilil reflektorje. Sedaj med počitnicami imam ravno za potrebe gledališkega kluba namen izdelati en takšen krmilnik, sicer večkanalni in z brezžično komunikacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bglazar
Mojster


Pridružen/-a: Pet Avg 2005 14:18
Prispevkov: 37
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 21, 2008 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi naredil zadevo z mikrokrmilnikom, ki bi neposredno krmili 4 triake. V mikrokrmilniku je potrebno narediti samo zakasnitev za prehodom omrežne napetosti skozi ničlo in nato pripeljati impulz na triak.
Komunikacijo s PC bi izvedel preko optospojnika. Dovolj bo enosmerna komunikacija. Na strani PC pa RS-232 (ali pa USB s FTDI).
Nekaj podobnega sem enkrat že naredil in sicer s PICom. Uporabil sem tudi PI regulator in reguliral obrate motorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aboxdc
Novinec


Pridružen/-a: Pet Sep 2007 21:11
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2008 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[url]
blog.makezine.com/archive/2007/06/dmx_led_dimer.html
[/url]

Nekaj takega?

na netu je polno takih zadev, še software je zraven... za 300w zadevo pa rahle spremembe narediš...

bom poiskal še kaj bolj konkretnega, nekje sem zaseldil za 220v 8kanalno + software...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jernej_
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:46
Prispevkov: 57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

N! Bodi nekoliko bolj jasen kaj naj bi počenjal računalnik. Kot je že omenil Gregor, je stvar lahko precej zahtevna (časovno programiranje luči, sinhronizacija). Preskok od potenciometra in triaka za tistih 4 x 300 W (kar morda zadostuje za amaterski oder - predpostavljam), je resnično velik. J
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aboxdc
Novinec


Pridružen/-a: Pet Sep 2007 21:11
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2008 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim da to ni profi narave ali?

tu se najde marsikaj, malo razišči http://www.relic.9cy.com/Triac/Triac_control.html

kaj pa v bistvu hočeš imeti pa moraš povedat natančneje
krmiljenje preko usb, lpt,com, dmx....
pa ali imaš namensko krmiljenje programske opreme, ali recimo da se odzove na glasbo, potem če imaš konzolo z vgrajenim računalnikom....


kvaliteta, koliko si vešč izdelave ali če ti bo kdo drug delal?
v bistvu priznam da nimam pojma, se pa poskušam karseda sam učit kjer se le da, wikipedia, toturiali, howto, forumi...

Od sound westhosta imam celo shemo za lightshow, samo ni krmiljeno preko pc... http://sound.westhost.com/projects-a.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group