Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AVR in LCD

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tonni
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 9:27
Prispevkov: 108

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2008 12:06 pm    Naslov sporočila: AVR in LCD Odgovori s citatom

zivjo
do sedaj sem uporabljal at89c55.Odločil sem se,da preidem na atmega8515,ki je pin kompatibilen.Pričakoval sem,da tudi pri progamiranju ne bo težav,pa sem se uštel.Že pri primeru z LCD-jem
mi ne gre in ne gre. Evil or Very Mad Uporabil sem tudi kodo iz sampla pa LCD ne zaživi.Ob vklopu se ne inicilizira,v zgornji(16*2)vrstici so kvadratki poudarjeni.Pri prejšnjih cpu-jih nisem imel nobenega problema.Ali je to mogoče krivda v kakšnih osnovnih nastavitvah?Uporabljen je kristal 11059200.
Vezje pa je ravno tako ostalo isto kot pri at89c55.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2008 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker to nisi napisal je verjetno vzrok, da Uc ne deluje, če nisi obrnil
polaritete reset pina, ki mora biti pri AVR-mikrokintrolerjih na plus(+)
,glede na to da navajaš, da je vezje ostalo isto


LP stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majkel
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Jun 2008 12:58
Prispevkov: 15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa samo zanima da ne bom odpiral nove teme.kako naj preverim ali sem uničil atmega8.Namreč če mu hočem prebrati signaturo mi vrže ven same 00×00...

Kako naj preverim ali ga nisem uničil.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group